Sezonas noslēdzošajā spēlē medaļas paliek Gulbenē

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas bronzas fināla trešajā spēlē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” izbraukumā, ļoti saspringtā cīņā ar 88:92 piedzīvoja neveiksmi pret “Gulbenes Bukiem”, piekāpjoties sērijā ar 1-2 un sezonas noslēgumā turnīra medaļas neiegūstot.

Pērn Vidzemes Augstskolas komandas spēlētāji spēja iekļūt LBL 2. divīzijas finālā, sezonas noslēgumā tiekot pie sudraba. Šogad LBL 2. divīzijas turnīrs uzskatāms par spēcīgāko, kāds tas jebkad ir bijis. Šoreiz valmierieši cīnījās par bronzas medaļām, kur sērijā līdz divām uzvarām rezultāts bija 1-1 un izšķirošā cīņa norisinājās pretinieku laukumā.

Sezonas izšķirošo cīņu Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētā komanda sāka ar Tomu Kohanovu, Valteru Vēveri, Mārtiņu Vīņaudu, Oto Grīnbergu un Klāvu Dubultu stara pieciniekā. Valmieriešiem spēli izdevās iesākt ar Dubulta un Grīnberga precīzajiem uzbrukumiem no groza apakšas, bet Toms Kohanovs rezultatīvi apšaudīja pretinieku grozu no tālās distances, četras minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām sasniedzot rezultātu 18:14. Līdz divu tālmetienu pārsvaram valmieriešu pārsvaru palielināja Vīņauds, bet gulbenieši ar rezultatīvu spēli mača pirmās ceturtdaļas noslēgumā nostādīja viesu komandu iedzinējos ar 21:23.

Otro spēles nogriezni ar pieciem punktiem pēc kārtas sāka Reinis Ermansons, bet Elvis Brokāns palielināja valmieriešu pārsvaru līdz pieciem punktiem – 28:23. Tālāk valmieriešiem atrauties neļāva Sanda Bēta rezultatīvā spēle, bet Mārtiņš Rozenbergs ar tālmetienu sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam. Otrās desmitminūtes pēdējās divās minūtēs gulbeniešiem padevās vairāki sekmīgi uzbrukumi, kuri ļāva “Bukiem” atgriezties vadībā un noslēgt pirmo puslaiku ar sešu punktu pārsvaru. Tādējādi pēc nospēlētām divdesmit minūtēm valmierieši bija iedzinējos ar 40:46.

Ja spēles otrais puslaiks salauza spēli Valmierā, tad trešajā cīņā Gulbenē tirpinājās bezkompromisa sacīkste starp abām komandām. Abas vienības apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, viesiem vairākkārt panākot trīs punktu atstatumu. Tikai trešās ceturtdaļas otrajā pusē Grīnbergs sadeldēja starpību līdz viena punkta atstatumam, bet pretinieku rindās uguņot sāka Bēts, kurš praktiski nemeta garām trīs punktu metienus. Ceturtdaļas noslēgumā valmieriešiem nācās saskarties ar piezīmju problēmu. Piekto personīgo piezīmi saņēma Jānis Engers, kurš pirms tam izcēlās ar iespaidīgu bumbas triecienu grozā no augšas. Trešais periods noslēdzās ar Ervīna Ivanova trejaci, pirms pēdējām desmit minūtēm sasniedzot rezultātu 61:66.

Noslēdzošajā ceturtdaļā sāpīgs trieciens valmieriešiem bija Dubulta piektā personīgā piezīme. Savukārt atspēlēšanos organizējošie Grīnbergs un Vīņauds bija spiesti spēlēt ar četrām personīgajām piezīmēm, liekot savai komandai uztraukties par rezervistu soliņa dilšanu pirms mača beigām. Nekādas pretzāles valmieriešiem neizdevās atrast pret Bētu, kuram grozā krita katrs no distances izdarītais metiens. Par spīti viesiem notikumiem laukumā un ap to, valmierieši nepadevās un turpināja cīnīties līdz pašai mača izskaņai, turot mājinieku komandu sasprindzinājumā. Pusotru minūti pirms mača noslēguma Kohanovs ar četru punktu gājienu sadeldēja rezultāta starpību līdz trīs punktiem – 82:85. Tomēr izšķirošo izrāvienu priekš panākuma izveidot neizdevās. Komandas pēdējā spēles minūtē bieži apmainījās ar soda metieniem, bet tas nebija valmieriešiem labvēlīgs scenārijs, nespējot salauzt pieredzējušo gulbeniešu pretestību. Beidzoties spēles laikam, rezultāta tablo vēstīja par “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” zaudējumu ar 88:92. Tādējādi šosezon LBL 2. divīzijā paliekot bez kārotajām godalgām.

Ar 19 punktiem rezultatīvākais Roberta Zeiles trenētās komandas spēlētājs bija Toms Kohanovs, savukārt Oto Grīnberga rēķinā 16 gūti punkti. “Gulbenes Buku” panākumu ar 31 gūtu punktu kaldināja Sandis Bēts, bet ar 15 gūtiem punktiem izcēlās Raimonds Gabrāns.

 “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “’Gulbenes Buki” 88:92 (21:23, 19:23, 21:20, 27:26)

Kohanovs 19, Grīnbergs 16, Dubults 11, Ivanovs 9,Vēveris 8, Engers 8, Ermansons 7, Vīņauds 7, Brokāns 3.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” saka paldies visiem komandas sponsoriem, atbalstītājiem, partneriem un līdzjutējiem par kopā būšanu šajā 2017./2018. gada basketbola sezonā.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols