Valmierieši dramatiskā cīņā kļūst par Latvijas jaunatnes līgas čempioniem vecākajā grupā

6. maijā norisinājās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) vecākās grupas finālspēle. Rīgas 49. vidusskolā Valmieras BSS basketboli ar rezultātu 75:74 nosargāja uzvaru pār “VEF skolu” , tādējādi lielai daļai noslēdzot savu jaunatnes basketbola karjeru ar izcīnītu čempiontitulu U-19 grupas Superlīgas finālā.

Valmierieši dramatiskā cīņā kļūst par Latvijas jaunatnes līgas čempioniem vecākajā grupā

6. maijā norisinājās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) vecākās grupas finālspēle. Rīgas 49. vidusskolā Valmieras BSS basketboli ar rezultātu 75:74 nosargāja uzvaru pār “VEF skolu” , tādējādi lielai daļai noslēdzot savu jaunatnes basketbola karjeru ar izcīnītu čempiontitulu U-19 grupas Superlīgas finālā.

LJBL čempionātā U-19 vecuma grupa ir vecākā, tādēļ 1999. gadā dzimušajiem basketbolistiem šī bija pēdējā sezona, lai teiktu savu vārdu jaunatnes basketbolā. Valmierai šī gadagājuma komanda bijusi ļoti talantīga, allaž cīnoties par augstākajām vietām un regulāri sezonas noslēdzot ar izcīnītām zelta medaļām. Tādēļ Alvila Kaufmaņa un Roberta Zeiles trenētās komandas spēlētāji ar zeltu vēlējās arī aiziet no jauniešu vecuma basketbola.

Regulārajā sezonā valmierieši ar 24 uzvarām 28 spēlēs ieņēma pirmo pozīciju turnīra tabulā, tuvākos sekotājus “Rīdzeni” apsteidzot par vienu uzvaru, bet DSN un “VEF skola” komandām esot priekšā par trīs panākumiem. Līdz ar to valmieriešiem nenācās aizvadīt pirmās divas play-off turnīra kārtas, uzreiz kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Tajā divu spēļu summā vidzemnieki ar 167:121 apspēlēja Rīga/Jugla vienību, pārliecinoši kvalificējoties fināla četriniekam.

Pusfinālā sestdien Valmieras basketbolisti tikās ar Ogres komandu. Ogrēnieši spēja saglabāt līdzīgu spēli līdz trešās ceturtdaļas noslēdzošajām minūtēm, bet ceturtajā ceturksnī valmierieši veica izrāvienu, nodrošinot panākumu ar 98:80 un iesoļojot turnīra finālā. Pusfināla rezultatīvākais spēlētājs ar 30 gūtiem punktiem bija Valters Vēveris, bet Edgars Kaufmanis un Rainers Kalniņš guva attiecīgi 19 un 18 punktus,

Finālmačā vidzemniekiem pretī stājās “VEF skola”. Jau otro sezonu Rīgas komandas rindās spēlē viens no 1999. gadā dzimušo talantīgo Valmieras spēlētāju paaudzes basketbolistiem Rainers Hermanovskis, tomēr viņam pret savas dzimtās sporta skolas komandu finālā izdevās gūt tikai divus punktus. Pati spēle risinājās ļoti saspringti, rīdziniekiem pirmā ceturkšņa vidū iekrājot septiņu punktu pārsvaru, bet Elvis Brokāns ar metienu no groza apakšas deva valmieriešiem viena punkta vadību pēc nospēlētām desmit minūtēm – 21:20. Otrajā ceturksnī lielākoties vadībā atradās rīdzinieki, kuri puslaika pārtraukumā aizsūtīja valmieriešus ar divu punktu deficītu – 40:42.

Nepiekāpīga cīņa turpinājās arī finālspēles otrajā puslaikā. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm Edgars Kaufmanis ar soda metieniem sasniedza neizšķirtu uz rezultāta tablo – 55:55. Divreiz ceturtās ceturtdaļas sākumā, nonākot iedzinējos, valmieriešiem rezultātu ļāva izlīdzināt Elvis Brokāns un Valters Vēveris. Tieši Brokāns kļuva par komandas motoriņu, lai septiņas minūtes pirms mača noslēguma ļautu pārņemt Vidzemes komandai pārsvaru. Turpinājuma saspēles vadītājam rezultatīvi piebalsoja komandas punktu mašīnas Vēveris un Kaufmanis, sasniedzot septiņu punktu vadību pirms noslēdzošās minūtes sākuma. Tomēr mača beigās vidzemnieki nonāca jau šosezon bieži iepazītā situācijā ar saspringtu mača noslēgumu. Rīdzinieki spēja pietuvoties līdz minimālai starpībai, bet Vēveris ar diviem soda metieniem sasniedza +3, kas deva drošību par nezaudēšanu pamatlaikā. “VEF skolas” trejacis grozā nekrita, bet pielabotais metiens no groza apakšas spēja pietuvot rīdziniekus tikai līdz viena punkta starpībai. Tādēļ, skanot fināla sirēnai, Valmieras basketbolisti ar rezultātu 75:74 svinēja čempiontitula izcīnīšānu U-19 LJBL Superlīgā.

Finālmačā 25 punktus guvušais un 12 atlēkušās bumbas izcīnījušais Edgars Kaufmanis tika atzīts par fināla MVP. Savukārt 20 punktus guvušais Elvis Brokāns nopelnīja vietu zvaigžņu pieciniekā. Finālmačā ar 16 gūtiem punktiem izcēlās Valters Vēveris, bet Raineram Kalniņam deviņi gūti punkti. Ar trīs punktiem atzīmējās Aleksis Ābols, bet divus guva Rolands Pūliņš. Tāpat komandas rindās bija Mārtiņš Jakovels, Kristers Poseiko, Kristers Elksnītis, Elvis Šmulāns un Jānis Ķikuts. Komandu trenēja Alvils Kaufmanis un Roberts Zeile.

Jāatzīmē, ka 24 gadu LJBL vēsturē pirmo reizi Valmieras basketbolisti izcīnījuši zelta medaļas vecākās grupas turnīrā. Tādēļ šis čempiontituls atzīmējams kā vēsturisks panākums Valmieras basketbolā. Kopumā trenerim Alvilam Kaufmanim šis ir 13 čempiontituls Latvijas jaunatnes basketbola līgā, savukārt Roberts Zeile ieguvis savu piekto zelta medaļu.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols