Vidzemes basketbola derbijs bronzas sērijā sagādā īstu saldo ēdienu un valmieriešu uzvaru pagarinājumā

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas bronzas fināla pirmā spēle Gulbenē attaisnoja uz sevi liktās cerības, sagādājot 4. maijā aizraujošu cīņu starp “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Gulbenes Buki” komandām. Valmierieši spēles pagarinājumā guva panākumu ar 89:86, tādējādi nonākot vienas uzvaras attālumā līdz medaļu izcīnīšanai.

Bronzas sēriju Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētā komanda sāka ar Tomu Kohanovu, Ervīnu Ivanovu, Mārtiņu Vīņaudu, Jāni Engeru un Klāvu Dubultu starta sastāvā. Spēli ar precīzu trejaci uzsāka pieredzējušais “buks” Raimonds Gabrāns, bet Valmieras komandas rindās uzreiz ar tādu pašu gājienu atbildēja Ervīns Ivanovs. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā Vidzemes Augstskolas studenti pārņēma mača vadību, ceturkšņa vidū trejaci trāpot Jānim Engeram, bet vēlāk Valtera Vēvera pustālais metiens panāca 20:12 par labu viesu komandai. Tomēr pirmās desmitminūtes izskaņā sekmīgāk nospēlēja gulbenieši, gūstot deviņus bezatbildes punktus un liekot periodu valmieriešiem noslēgt ar minimālu deficītu – 20:21.

Otrajā ceturksnī “Gulbenes Buku” spēlējošais treneris ar trīs punktu metienu atguva pārsvaru gulbeniešiem, kuri uz brīdi bija zaudējuši pārsvaru pēc Rainera Kalniņa caurgājiena. Ceturtdaļas vidū Roberta Medņa vairāki precīzie uzbrukumi no groza tuvuma ļāva “bukiem” saglabāt pārsvaru, sasniedzot sešu punktu vadību. Puslaika izskaņā mājinieki paši pēc savām kļūdām uzdāvināja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” vieglus uzbrukumus, ko izmantoja Māriņš Vīņauds un Valters Vēveris, pirms puslaika izskaņas sasniedzot vadību ar 41:40.

Otrā puslaika sākumā uguņoja Vīņauds, kurš īsā brīdī guva 11 punktus savai komandai pēc kārtas, sasniedzot rezultātu 52:44. Trešās ceturtdaļas turpinājumā “Gulbenes Buki” centās pietuvoties ar spiedienu uz groza apakšu, izmantojot gan garos spēlētājus, gan aizsarga Sanda Bēta caurgājienus. Sagaidot trešās ceturtdaļas izskaņu Klāvs Dubults ar soda metienu sasniedza 61:56 uz rezultāta tablo.

Noslēdzošajās desmit pamatlaika minūtēs risinājās bezkompromisa cīņa, abām komandām nepiekāpīgi cenšoties pārņemt iniciatīvu. Pēc Brūniņa trejača ar tālmetienu atbildēja Jānis Engers, bet caurgājienā divus punktus guva Rainers Kalniņš. Lielākais valmieriešu pārsvars noslēdzošajā ceturtdaļā bija septiņi punkti. Tomēr pieredzējušie gulbenieši savā laukumā negrasījās piekāpties. Pirms spēles izšķirošajām minūtēm piezīmju normas dēļ laukumu jau bija atstājuši Jānis Engers un Klāvs Dubults, apgrūtinot  Roberta Zeiles komandai cīņu groza apakšā. Sākoties pēdējai pamatlaika minūtei Sandis Bēts panāca minimālu vadību gulbeniešiem. Oto Grīnbergs aukstasinīgi raidīja grozā tālmetienu, bet Ingars Aizpurs atbildēja ar sekmīgu caurgājienu, kas pēc nospēlētām 40 minūtēm uz spēles tablo vēstīja par līdzsvaru – 78:78.

Lai noskaidrotu spēles uzvarētāju bija nepieciešamas papildus piecas minūtes. Papildlaikā abas vienības apmainījās ar pārsvaru divu punktu robežās, tomēr izšķirošie notikumi risinājās pēdējās 80 sekundēs. Vēveris ar divu punktu metienu izjauca līdzsvaru. Minūti pirms beigām gulbenieši pietuvojās līdz minimuma, bet Reinis Ermansons un Toms Kohanovs ar soda metieniem panāca +3. Spēles pēdējā uzbrukumā izlīdzinājumu ar stūra tālmetienu varēja panākt Aizpurs, bet aizsardzībā Oto Grīnbergs spēja bloķēt pretinieku līdera metienu, nosargājot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” komandai uzvaru ar 89:86.

Līdz ar šo panākumu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sērijā līdz divām uzvarām spērusi pirmo soli, lai iegūtu bronzas medaļas. Tādējādi jau otrdien, savā laukumā, valmieriešiem būs iespēja noslēgt sezonu ar izcīnītām godalgām.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “’Gulbenes Buki” 89:86 OT (20:21, 21:19, 20:16, 17:22, 11:8)

Vīņauds 18, Vēveris 15, Engers 15, Dubults 13 (10ab), Grīnbergs 9, Ivanovs 7, Kalniņš 7, Ermansons 3, Kohanovs 2, Liepiņš.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols