Bronzas sērijā Vidzemes klasika – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sacentīsies ar “Gulbenes Bukiem”

Sezonas kulminācija Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīrā ir klāt, šogad “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” cīnīsies par bronzas medaļām. Sērijā līdz divām uzvarām Valmieras studenti mērosies spēkiem ar “Gulbenes Bukiem”, tādējādi atgriežot Latvijas basketbola klasisko Vidzemes derbiju starp Valmieru un Gulbeni.

Bronzas sērijā komandas, tāpat kā ceturtdaļfinālā un pusfinālā, izspēlēs sacensību līdz kādas komandas divām uzvarām. Sērija startēs jau šo piektdien pulksten 14:00, Gulbenē, kur atgriezusies liela līdzjutēju interese par vietējo komandu pēc vairāku pieredzējušu vietējo spēlētāju atgriešanās dzimtajā klubā. Sērijas otrajā cīņā komandas dosies otrdien, 8. maijā, pulksten 20:00, Valmieras 5. vidusskolas zālē, kur, iespējams, jau tiks noskaidrots bronzas sērijas uzvarētājs. Ja pēc divām cīņām būs neizšķirts, sērija atgriezīsies Gulbenē, jo “Buki” regulārajā sezonā spēja tikt pie vienas uzvaras vairāk nekā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, tādējādi savstarpējā sērijā dodot sev nominālas mājas spēļu priekšrocības.

Latvijas basketbola vēstures grāmatās īpaša vieta ir klasiskajam Vidzemes derbijam starp Valmieru un Gulbeni. Abu pilsētu komandas šī gadsimta sākumā asi cīnījās par trešo vietu Latvijas Basketbola līgā, kas bija vienīgā brīvā aiz mūžīgi finālā spēlējošajām Ventspils un Rīgas komandām. Gulbenes komanda bronzas medaļas izcīnīja 1999., 2001. un 2002. gadā. Savukārt Valmieras 5. vidusskolā līdzjutēji savējos ar ovācijām sveica 2003. un 2005. gadā. Tieši 2005. gada bronzas sērijā abas komandas krustoja šķēpus, lai noskaidrotu labāko komandu Vidzemē.

2004./2005. gada sezonā “Valmiera/Rūjiena” komandas rezultatīvākais spēlētājs bija šobrīd “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” treneris Sandis Amoliņš. To sezonu vienības rindās uzsāka arī Roberts Zeile, bet izslēgšanas spēlēs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenajam trenerim piedalīties neizdevās, jo viņam sezonu nācās noslēgt priekšlaicīgi pēc smagas traumas. Savukārt Gulbenes komandā 2005. gadā izteikts līderis bija Raimonds Gabrāns, kurš šogad pēc daudzu gadu pārtraukuma atgriezies dzimtās pilsētas komandā. Savukārt iepriekš iegūtās bronzas medaļas palīdzēja kaldināt Pāvels Veselovs un šobrīdējais “Gulbenes Buku” spēlējošais treneris Artūrs Brūniņš.

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīrā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Gulbenes Buki” spēkus samēroja pašā sezonas ievadā, jo komandas bija vienā apakšgrupā turnīra pirmajā kārtā. Sezonas pirmajā mājas spēlē Valmieras studenti apspēlēja pretinieku komandu ar 78:68 (Jānis Engers 17; Ingars Aizpurs 15). Savukārt izbraukuma cīņā Roberta Zeiles trenētā vienība tika pie panākuma ar 90:79 (Oto Grīnbergs un Rainers Kalniņš pa 16; Ingars Aizpurs 23). Jāatzīmē, ka “Gulbenes Bukiem” sezonas sākums bija visai smagnējs, komandai ieskrienoties sezonas otrajā pusē. Savukārt “Valmiera Glass” no starta vārtiem izskrēja kā sprinteri, bet decembrī sanāca klupiens, zaudējot vairākas cīņas pēc kārtas. Noslēdzoties LBL 2. divīzijas pamatturnīram abas vienības atradās līdzās trešajā un ceturtajā pozīcijā, par vienu uzvaru vairāk iegūstot Artūra Brūniņa trenētajai komandai.

Izslēgšanas spēļu posmā abām komandām bija pamatotas ambīcijas uz iekļūšanu finālsērijā. Tomēr “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem kāju priekšā aizlika regulārās sezonas uzvarētāja “Ķekava/Optibet”, kurai tādējādi izdevās reabilitēties par pagājušajā sezonā piedzīvoto sakāvi pusfinālā. Sērija noslēdzās divās spēlēs, Vidzemes Augstskolas studentiem piekāpjoties ar 0-2. Savukārt “Gulbenes Bukiem” bija šķietami vieglāks pretinieks – Rīgas Stradiņa Universitāte. Tomēr izslēgšanas spēļu turnīrā RSU vienībai blakus stāvējusi neticama veiksme. Komanda ceturtdaļfinālā izslēdza pērnās sezonas čempioni “Jelgavu/LLU”, bet pusfināla trešajā spēlē pēdējās minūtēs atspēlējās no desmit punktu deficīta, atstājot “Gulbenes Bukus” šokā par sērijā piedzīvoto zaudējumu ar 1-2.

Bronzas sērijā sagaidāmas ļoti interesantas spēles, jo “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pēdējās sezonās kļuvusi par vienu no LBL 2. divīzijas visaizraujošākajām komandām. Savukārt “Gulbenes Buki” piedzīvojuši renesansi, pēc daudzām neizteiksmīgām sezonām atgriežot uguntiņu Gulbenes basketbolā, kas savulaik bija viens no visa Latvijas basketbola nozīmīgākajiem centriem.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols