“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” nervozā cīņā piekāpjas “Ķekavai/Optibet” un spēlēs par bronzu

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā trešdien 25. aprīlī norisinājās otrā pusfināla sērijas spēle, kurā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” tikās ar pamatturnīra uzvarētāju “Ķekavu/Optibet”. Emocijām piesātinātā spēlē valmieriešiem nācās piedzīvot zaudējumu ar 76:84, tādējādi piekāpjoties visā sērijā ar 0-2.

Pusfināla sērijas otro cīņu Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētās komandas starta sastāvā sāka Toms Kohanovs, Valters Vēveris, Valters Liepiņš, Jānis Engers un Klāvs Dubults. Spēles pirmos punktus Valmieras 5. vidusskolā izdevās gūt viesu komandu, raidot grozā divus precīzus metienus, bet mājiniekiem rezultātu ar trīs punktu gājienu atklāja Valters Vēveris. Ar metienu no tālās distances mača rezultātu izlīdzināja Jānis Engers, bet vadībā valmieriešus izvirzīja Klāvs Dubults. Tomēr pirmās ceturtdaļas pusē valmieriešiem bažas sāka radīt piezīmju situācija, Engeram ātri sakrājot savu trešo personīgo pārkāpumu. Svarīgus metienus pirmā ceturkšņa otrajā pusē realizēja Dubults, saglabājot līdzīgu rēķinu uz rezultāta tablo. Pirmo desmit minūšu izskaņā “Ķekavas” līderis Nauris Miezis ar precīzu tālmetienu deva minimālu vadību viesu komandai – 17:18.

Ar Ervīna Ivanova trīs pēc kārtas trāpītiem soda metieniem, valmierieši otrā ceturkšņa ievadā panāca izlīdzinājumu uz rezultāta tablo. Nervozitāte sāka parādīties arī “Ķekavas” spēlētājos, Mārtiņam Šteinbergam izpelnoties tehnisko piezīmi. Tas īsā brīdī ļāva četru punktu pārsvaru sasniegt mājinieku komandai. Ar to tehniskie pārkāpumi no viesu puses nebeidzās, jo šādu piezīmi īsu mirkli vēlāk saņēma arī Agnis Čavars. Ļoti nervozā un emocijām piesātinātā gaisotnē risinājās perioda vidus daļa, kurā valmieriešiem ilgu laiku izdevās saglabāt nelielu pārsvaru. Bet pēc pašu pieļautām kļūdām mājinieki deva iespēju ķekaviešiem divas minūtes līdz puslaika beigām izlīdzināt spēles rezultātu. (32:32) Puslaika noslēdzošajā minūtē vadību izdevās pārņemt ķekaviešiem, liekot mājinieku komandai puslaika pārtraukumā doties iedzinējos ar 33:36.

Cīņas otro pusi ar precīzu tālmetienu ievadīja Vēveris, nevilcinot laiku un izlīdzinot mača rezultātu. Tomēr viesu komandas atbilde sekoja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Valmierieši panikā nekrita, metodiski ķeroties pie rezultāta starpības deldēšanas. Mājiniekiem izdevās pietuvoties līdz divu punktu atstatumam, bet arī “Ķekava/Optibet” spēja rezultatīvi atbildēt. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē aizvien vairāk uzbrieda emocijas, cīņai turpinoties ļoti saspringtā gaisotnē. Regulārās sezonas uzvarētājiem padevās izrāviens, kas īsi pirms ceturtdaļas beigām ķekaviešiem deva deviņu punktu pārsvaru, tomēr Rainers Kalniņš līdz ar ceturtdaļas beigu signālu pielaboja komandas biedra nesekmīgo metienu – rezultāts 53:60.

Ar precīzu tālmetienu izšķirošo ceturtdaļu sāka Ervīns Ivanovs, bet aizsardzībā devas reizes pēc kārtas valmieriešiem neizdevās tikt galā ar Nika Saknīša ierāvieniem groza apakšā. Pēc trīs ar pusi periodā aizvadītām minūtēm Toms Kohanovs ar sekmīgu caurgājienu sadeldēja atstatumu līdz divu metienu tiesai – 62:66. Tomēr vadību pārņemt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem neļāva pretinieku veiksmīgā spēle groza apakšā, kur pretinieku garajiem Rubenim un Čavaram izdevās atjaunot drošāku pārsvaru savai komandai. No desmit punktu deficīta valmieriešiem divas ar pusi minūtes līdz beigām izdevās pietuvoties līdz 69:75. Spēles noslēdzošajās minūtēs mājiniekus pievīla precizitāte no soda metiena līnijas, kas maksāja iespēju spēles beigās pacīnīties par panākumu. Mačam noslēdzoties ar ilgstošu brīvmetienu sēriju, spēles beigu rezultāts bija 76:84.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem šajā cīņā bija Toms Kohanovs, savukārt pretinieku rindās ar 26 punktiem atzīmējās Harijs Rubenis. Savukārt iespaidīgu “triple-double” sakrāja Nauris Miezis ar 24 punktiem, 17 izcīnītām bumbām un 13 rezultatīvām piespēlēm.

Līdz ar šādu spēles iznākumu visā sērijā valmieriešiem nācās piedzīvot zaudējumu ar 0-2, kas tādējādi neļāva atkārtot pērnās sezonas panākumu un iekļūšanu finālā. Sērijā par LBL 2. divīzijas bronzas medaļām “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” mērosies spēkiem ar “Gulbenes Bukiem”, kas savā ziņā ir vēsturisks derbijs abu pilsētu starpā.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK “’Ķekava/Optibet” 76:84 (17:18, 16:18, 20:24, 23:24)

Kohanovs 14, Vēveris 12, Dubults 12, Ivanovs 12, Ermansons 9. Kalniņš 6, Engers 5, Grīnbergs 3, Liepiņš 3, Vīņauds, Brokāns.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols