“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” trešdien bez atkāpšanās ceļiem, jāizlīdzina rezultāts pret “Ķekavu/Optibet”

Pēc divu nedēļu pārtraukuma Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas pusfināla sēriju atsāks “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” komanda, kura trešdien, 25. aprīlī, pulksten 19:00, savās mājās aizvadīs otro cīņu pret “Ķekavu/Optibet”. Lai pagarinātu sēriju un cīnītos par iekļūšanu finālā otro gadu pēc kārtas.

Pauze starp pusfināla sērijas pirmo un otro cīņu bijusi play-off sērijai neraksturīgi ilga. Tam gan ir savs pamatojums, jo trīs “Ķekavas/Optibet” spēlētāji šajā laikā piedalījās 3×3 basketbola turnīrā pārstāvot Latvijas valstsvienību, kuras mērķis ir nopelnīt ceļazīmi un nākamajām vasaras olimpiskajām spēlēm. Ar Agni Čavaru, Nauri Miezi un Mārtiņu Šteinbergu ierindā, Latvijas komanda aizvadītajā svētdienā triumfēja Ķīnā notiekošajā “Challenger” turnīrā. Tas nozīmē, ka šie spēlētāji ir uzņēmuši labu sportisko formu, bet valmieriešiem būs jācenšās izmantot pretinieku potenciālās aklimatizēšanās problēmas.

Lai iekļūtu pusfinālā regulārās sezonas uzvarētāja “Ķekava/Optibet” pirmajās izslēgšanas spēļu kārtās pārvarēja “Madonas” un “Ventspils Augstskolas” barjeras. Jāatzīst gan, ka lielas grūtības ar šo pretinieku apspēlēšanu ķekaviešiem neradās. Tikmēr pamatturnīru ceturtajā vietā noslēgusī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pirmās kārtas cīņā nedaudz pamocījās ar “Līvānu Stiklu”, tomēr spēja tikt pie uzvaras un atbildes spēlē jau pārliecinoši dominēja. Ceturtdaļfinālā pretī nākušā BK “Saldus” teorētiski bija ļoti nopietns pretinieks, ņemot vērā abu komandu savstarpējās cīņas regulārajā sezonā, kad abas reizes triumfēja kurzemnieki. Tomēr play-off turnīrā valmierieši pārliecinoši dominēja.

Pusfināls tika uzsākts ar spēli 10. aprīlī regulārās sezonas uzvarētāju laukumā. Pirmajā puslaikā ritēja visai līdzīga cīņa, vien pašās otrās ceturtdaļas beigās nelielu pārsvaru iegūstot mājiniekiem. Otrais puslaiks jau iezīmējās spilgtāk ķekaviešu krāsās, Edgara Tetera trenētajai komandai. Ķekavieši uzkrītoši biežāk guva punktus pēc pretinieku komandas kļūdām, tādējādi sasniedzot 17 punktu pārsvaru. Valmieriešu centieni pietuvoties nebija tik sekmīgi, lai pacīnītos par uzvaru. Līdz ar to “”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ar rezultātu 67:80 piedzīvoja neveiksmi pirmajā pusfināla spēlē. Šajā cīņā valmieriešu rindās ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Valters Vēveris, kuram gan metienu precizitāte no tālās distances bija krietni zem ierastās (0/5). Tikmēr mājinieku rindās apturams nebija Nauris Miezis, kurš sakrāja 37 punktus.

Lai Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētā komanda atkārtoti iekļūtu LBL 2. divīzijas finālā, valmieriešiem nepieciešams izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas. 25. aprīlī savās mājās nepieciešams izlīdzināt rezultātu sērijā līdz divām uzvarām. Ja tas izdosies, tad 2. maijā norisināsies pusfināla sērijas izšķirošā spēle.

Jau pirmdien, 23. aprīļa vakarā, kļūs zināms pirmais LBL 2. divīzijas finālists. Mačā starp “Gulbenes Bukiem” un Rīgas Stradiņa Universitāti tiks noskaidrota otra pusfināla pāra uzvarētāja.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols