“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” papildlaikā ar viena metiena tiesu piekāpjas “Kandavai/Compor”

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā regulārās sezonas pēdējo izbraukuma spēli aizvadīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri saspringtā 45 minūšu cīņā piekāpās “Kandavai/Compor” ar rezultātu 84:86.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” papildlaikā ar viena metiena tiesu piekāpjas “Kandavai/Compor”

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā regulārās sezonas pēdējo izbraukuma spēli aizvadīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri saspringtā 45 minūšu cīņā piekāpās “Kandavai/Compor” ar rezultātu 84:86.

Regulārās sezonas pēdējo izbraukuma spēli Roberta Zeiles komanda sāka ar Elvi Brokānu, Valteru Vēveri, Māriņu Vīņaudu, Oto Grīnbergu un Klāvu Dubultu stara pieciniekā. Mača pirmajās sešās minūtēs valmierieši veiksmīgi tika galā ar mājinieku uzbrukumiem, pēc Valtera Vēvera metiena iekrājot pārsvaru ar 12:2. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē kandavniekiem izdevās izrāviens, kas strauji ļāva pietuvoties. Pirmo desmit minūšu izskaņā Jāņa Engera pieciem pēc kārtas gūtajiem punktiem ar trejaci atbildēja Aigars Strāķis. Līdz ar to pēc pirmā perioda rezultāts bija 21:17.

Otrā ceturkšņa ievadā Elvis Brokāns un Jānis Engers izcēlās ar precīziem metieniem, bet tālāk par piecu punktu pārsvaru valmieriešiem atrauties neizdevās. Pirmā puslaika noslēdzošajās divās minūtēs ar četriem punktiem pēc kārtas izcēlās Toms Kohanovs, bet “Kandavai” ceturtdaļas pēdējās sekundēs izlīdzināja mača rezultātu. Tādēļ lielajā pārtraukumā komandas devās ar līdzsvaru uz rezultāta tablo – 35:35.

Otrā puslaika ievadā abas komandas apmainījās ar nelielu vadību, bet valmieriešiem pārsvaru iegūt izdevās pateicoties Oto Grinbērga rezultatīvajiem uzbrukumiem. Pārāk tālu vidzemniekiem tomēr aizbēgt neizdevās un februāra mēneša LBL 2. divīzijas vērtīgākais spēlētājs Gunārs Strāķi ļāva vadību pārņemt kurzemniekiem. Līdz ceturtdaļas noslēgumam vēl vairākas reizes abas komandas samainījās ar minimālu pārsvaru, bet pēdējais savu vārdu trešajā spēles nogrieznī teica Jānis Engers, kurš ar pustālo metienu panāca vadību ar rezultātu 62:61.

Pēdējā ceturtdaļā turpinājās cīņa par iniciatīvu. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sasniedza trīs punktu pārsvaru pēc Valtera Liepiņa metiena, bet mājinieki perioda vidū veica izrāvienu, tiekot pie piecu punktu vadības. Trīs minūtes līdz beigām pamatlaika noslēgumam Jānis Engers izlīdzināja mača rezultātu – 73:73. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām “Kandava” atkal panāca četru punktu pārsvaru, bet Valtera Vēvera rezultatīvie uzbrukumi dažas sekundes pirms ceturkšņa izskaņas panāca divu punktu vadību valmieriešiem. Tomēr ar to spēle vēl nebija cauri, jo Matīss Rudmiezis izlīdzināja rezultātu, nosūtot maču uz papildlaiku – 79:79.

Spēles papildus piecās minūtēs turpinājās nikna cīņa par uzvaru. Papildlaika noslēdzošajā pusminūtē, pie līdzsvara uz rezultāta tablo, četrus punktus pēc kārtas izdevās gūt Kristapam Gotfrīdam, kas mājiniekiem ļāva pārņemt vadību. Desmit sekundes pirms spēles noslēguma Rainers Kalniņš ar diviem soda metieniem sasniedza rezultātu 84:86. Pēdējās sekundēs abas vienības pa reizei pazaudēja bumbu, rezultātam vairs nemainoties, kas uzvaru deva “Kandava/Copmpor” vienībai.

Valmieriešu rindās rezultatīvākais ar 20 gūtiem punktiem bija Jānis Engers, bet “Kandavai” ar tikpat punktiem panākumu kaldināja Gunārs Strāķis.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Kandava/Compor” 84:86 (21:17, 14:18, 27:26, 17:18, 5:7)

Engers 20, Kohanovs 11, Grīnbergs 10, Vēveris 10, Vīņauds 8, Dubults 7 (11ab), Kalniņš 5, Ivanovs 4, Riekstiņš 4, Liepiņš 3, Brokāns 2.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols