Roberts Zeile: "5. vidusskolā jūtamies kā mājās"

Aizvadītajā nedēļā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" atgriezās savā mājas spēļu zālē Valmieras 5. vidusskolā. Pretī stājoties vienai no turnīra līderēm "Ķekavai/Optibet", valmieriešiem nācās piedzīvot zaudējumu ar 84:88. Piedāvājām komandas galvenā trenera pārdomas pēc aizvadītā mača.

Roberts Zeile: “5. vidusskolā jūtamies kā mājās”

Aizvadītajā nedēļā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” atgriezās savā mājas spēļu zālē Valmieras 5. vidusskolā. Pretī stājoties vienai no turnīra līderēm “Ķekavai/Optibet”, valmieriešiem nācās piedzīvot zaudējumu ar 84:88. Piedāvājam komandas galvenā trenera Roberta Zeiles pārdomas pēc aizvadītā mača.

Pirms vēl šīs spēles bija, ja varam tā teikt, izbraukuma spēļu maratons, kura laikā veselu mēnesi bijāt prom no mājām. Kā vērtē šīs sešas spēles, kurās tika izcīnītas piecas uzvaras?
Vērtētu viņas labi, ja būtu izcīnījuši sešas uzvaras. Līdz Jelgavai plānu izpildījām, bet pēc tam to sabojājām ar zaudējumu Saldū, kas ļoti ietekmēja turnīra tabulu. Ja būtu uzvarējuši “Saldu”, varētu pacīnīties par otro vietu regulārajā čempionātā, kas bija ļoti svarīgi. Ar to zaudējumu šī cerība beidzās, līdz ar to jāsāk praktiski jau gatavoties play-off turnīram.

Kādas sajūtas ir atgriežoties savās mājās – Valmieras 5. vidusskolā?
Protams, patīkami. Šeit mēs esam mājās un galvenais, ka jūtamies kā mājās. Viss šeit ir pierasts un katram ir sava mīļākā vieta. Visi spēlētāji un visa komanda nepacietīgi gaidīja, kad tiksim šeit iekšā.

Pirmā spēle pret “Ķekavu”. Saspringts mačs 40 minūšu garumā. Kas bija tas, kas beigās nosvēra svaru kausus par labu pretiniekiem?
Viens apstāklis ir tas, ka mums pietrūka Oto Grīnbergs un Valters Vēveris. Tāpat virkne ar spēlētājiem vēl aizvien ir ar dažādām traumām. Tas ir viens, bet otrs ir tas, ka diezgan neizpildījām spēles plānu. Ja uzbrukumā bija ok, tad aizsardzībā brīdī, kad izpildījām to, ko bijām sarunājuši un atstrādājuši treniņā, bija labi. Bet brīdī, kad kāds neizdarīja savu darbu līdz galam, tad iekritām un zaudējām punktus.

Līdz regulārās sezonas noslēgumam palicis viens mēnesis. Ar visām komandām jau pa reizei ir izspēlēts. Kā pēc sajūtām liekas, cik no LBL 2. divīzijas komandas šopavasar ir gatavas cīnīties par iekļūšanu finālā un visaugstākajiem mērķiem?
Daudz, man liekas, ka tiešām daudz. “Ķekava”, “Jelgava”, mēs, “Saldus”, “Gulbene”… vēl kaut ko nenosaucu. Ir daudz… “Saldus” pastiprinājuši komandu ar Robertu Stumbri. Čempionāts ir ļoti labs un neviens par brīvu neko atdot netaisās. Domāju, ka arī pirmā kārta, kurā uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā, nebūs tā vieglākā!

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram